Ośmiornica

"Ośmiornica"  jest gazetką szkolną, wydawaną kilka razy w semestrze. Jest swego rodzaju kroniką „ósemki”, opisywane są w niej najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Opiekę merytoryczą nad gazetką sprawuje pani prof. Hanna Posadzy-Tomczak, nauczycielka j. polskiego w VIII LO.

Obecnie redagowaniem „Ośmiornicy” zajmuje się klasa 2E, jednak każdy uczeń naszej szkoły  może napisać np. relację do gazetki, przesłać zdjęcie lub ciekawe historie związane ze szkołą. Mile widziana jest też twórczość własna: wiersze, opowiadania, fotografie, rysunki itd. Można również przesyłać, tzw. humor z lekcji, czyli zabawne wypowiedzi nauczycieli i uczniów. Gorąco zachęcamy Was, drodzy Ósemkowicze, do współtworzenia naszej szkolnej gazetki!

KONTAKT:

Redaktorzy naczelni - Kalina Kurzeja 2E, Łukasz Mazurkiewicz 2E

Materiały prosimy przesyłać pod adresem: osmiornica@lo8.poznan.pl

Archiwum ośmiornicy - zachęcamy do obejrzenia wydań online

.