Original

Osiągnięcia sportowe


Rok 2015/2016  

I. Mistrzostwa Miasta Poznania w tenisie stołowym dziewcząt

  1. Anna Grotowska 2B - III miejsce
  2. Marta Krawczyńska 1G - III miejsce
  3. Daria Głębowska 1A - III miejsce
    opiekun mgr Elwira Pawlęty

 II. Mistrzostwa Miasta Poznania w pływaniu

  1. reprezentacja V miejsce
    Joanna Radosz 3B
    Daria Głębowska 1A
    Monika Gomoła 2D
    Oliwia Skiba 2G
    Julita Niewiadomska
    Joanna Koszałko 2F
    Maciej Falbogowski 1A
    Piotr Żebrowski 1D
    Marcin Wachowiak 2G
    Mateusz Ratajczak 1G
    Szymon Jarząbek 3C
    Szymon Magdziarz 3E
    opiekun mgr Elwira Pawlęty

III. Poznańskie Drużynowe Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach

  1. I miejsce drużyna
    Aleksandra Stróżyk 1C
    Bogumiła Walkowiak 1B
    Marta Marcinek 2F
    Piotr Kamiński 1B
    Wojciech Okonek 3C
    opiekun Elwira Pawlęty

IV. Finał Wojewódzki „Licealiady” w szachach drużynowych

  1. II miejsce drużyna
    Aleksandra Stróżyk 1C
    Bogumiła Walkowiak 1B
    Marta Marcinek 2F
    Piotr Kamiński 1B
    Wojciech Okonek 3C
    opiekun Elwira Pawlęty

V. Indywidualne biegi przełajowe Miasta Poznania im. Bronisława Szwarca

  1. Roch Goszczyński 1C - I miejsce
  2. Marek Gulczyński 1A - II miejsce
  3. Julia Seidel 1D - I miejsce
  4. Daria Łączna 2G - VII miejsce
  5. Julia Tatarynowicz 1B - VIII miejsce
  6. Zofia Galla 3A - XI miejsce
    opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

VI. Finał wojewódzkich indywidualnych biegów na orientację

  1. Dziewczęta drużynowo - I miejsce
    Julia Seidel 1D - I miejsce
    Zofia Galla 3A - II miejsce
    Zofia Frąckowiak 1B - IV miejsce
    Daria Łączna 2B - XII miejsce
  2. Chłopcy drużynowo - V miejsce
    Marek Gulczyński 1A - V miejsce
    Krzysztof Bończyk 3A - XVIII miejsce
    Jakub Konieczny 3A - LIV miejsce
    opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

VII. Grand Prix Poznania w narciarstwie - indywidualnie

  1. Bartosz Wałczyk 1B - III miejsce
  2. Szymon Wierzyk 1D - XII miejsce
    opiekun mgr Aldona Pilichowska

VIII. Grand Prix Poznania w narciarstwie - drużynowo II miejsce

  1. Bartosz Wałczyk 1B
    Szymon Wierzyk 1D
    opiekun mgr Aldona Pilichowska

IX. Licealiada - siatkówka - półfinał

  1. Aleksandra Szelejewska 3B
    Agnieszka Rusin 3G
    Agnieszka Przyszczypkowska 3E
    Alicja Kaczewiak 3E
    Marta Kubicka 3E
    Agnieszka Radke 2B
    Aleksandra Kulesza 2E
    Alicja Machyna 2G
    Agata Szczuka 3A
    Klaudia Jankowiak 2G
    Martyna Pięta 1F
    Nadia Dobrowolska 1F
    Oliwia Kudrej 2F
    opiekun mgr Aldona Pilichowska

X. Liga Szkół Ponadgimnazjalnych - siatkówka - II miejsce w grupie

  1. Aleksandra Szelejewska 3B
    Agnieszka Rusin 3G
    Agnieszka Przyszczypkowska 3E
    Alicja Kaczewiak 3E
    Marta Kubicka 3E
    Agnieszka Radke 2B
    Aleksandra Kulesza 2E
    Alicja Machyna 2G
    Agata Szczuka 3A
    Klaudia Jankowiak 2G
    Martyna Pięta 1F
    Nadia Dobrowolska 1F
    Oliwia Kudrej 2F
    opiekun mgr Aldona Pilichowska

XI. Igrzyska Młodzieży Ponadgimnazjalnej w Poznaniu, drużyna piłki ręcznej chłopców - II runda

opiekun mgr Bogusław Rosołowski

XII. Mistrzostwa Poznania w piłce plażowej, II miejsce

  1. Marcin Komar 2G
  2. Tomasz Kaczmarek 1C
    opiekun mgr Bogusław Rosołowski

XIII. Licealiada w piłce siatkowej chłopców - II miejsce w fazie grupowej

opiekun mgr Bogusław Rosołowski

XIV. Tenis stołowy- Licealiada

  1. Anna Grotowska 2E - I miejsce, opiekun mgr Aldona Pilichowska

XV. Licealiada - biegi przełajowe, biegi na orientację

  1. Zofia Galla 3A - II miejsce w finale wojewódzkim, opiekun mgr Aldona Pilichowska

XVI. Sztafeta pływacka – Licealiada

  1. Joanna Radosz 3B
    Julita Niewiadomska 1E
    opiekun mgr Aldona Pilichowska
     

Rok 2014/2015  

W klasyfikacji generalnej VIII LO znalazło się na 5 miejscu wśród wszystkich poznańskich szkół ponadgimnazjalnych.

I. Mistrzostwa Miasta Poznania w tenisie stołowym chłopców, 3 miejsce,

  1. Maciej Strugała 3f
  2. Patryk Matusiak 1b
  3. Filip Zybała 1a
    opiekun mgr Elwira Pawlęty

II.Mistrzostwa Miasta Poznania w tenisie stołowym dziewcząt, I miejsce

  1. Małgorzata Gliniany 3b
  2. Lena Maćków 3a
  3. Anna Grotowska 1e
    opiekun mgr Elwira Pawlęty

III. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach na Orientację, drużynowo I miejsce w finale wojewódzkim

  1. Zofia Galla 2a
  2. Daria Łączna 1b
  3. Aleksandra Hornik 3b
    opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

IV. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  Lekkiej atletyce „Licealiada” Indywidualnie

  1. Aleksandra Hornik 3b, 1 miejsce w biegu na 1500m
  2. Daria Łączna 1b, 2 miejsce w biegu na 400m
  3. Łukasz Czuliński 1g, 3 miejsce w pchnięciu kulą)
  4. Krzesimir Jabłoński 2c, 4 miejsce w skoku w wzwyż
    opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

V. Indywidualne Biegi Przełajowe

  1. Daria Łączna 1b, 7 miejsce
    opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

VI. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych „Memoriał Bronisława Szwarca”

  1. Daria Łączna 1b, 3 miejsce
  2. Drużyna dziewcząt, 5 miejsce
  3. Drużyna chłopców, 9 miejsce
    opiekun mgr Zbigniew Nowak

VII. „Licealiada”  piłka koszykowa chłopców

  1. reprezentacja szkoły, półfinał
    Jakub Szczygielski 3a
    Krzysztof Woźniak 3a
    Bartosz Włodarczak 3c
    Rafał Hądzelek 1b
    Nikodem Bukowiecki 1b
    Jędrzej Gracz 1c
    Tomasz Grzesiak 1d
    Bartłomiej Szal 2a
    Jakub Konieczny 2a
    Mateusz Ziobro 2c
    Marek Dzięcioł 1a
    Marek Moryl 1a
    opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

VIII.Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w Piłce Nożnej Halowej

  1. Drużyna chłopców w półfinałach miejsca od 5-8
    Jakub Tomczak 3 a
    Szymon Wolarz 3 a
    Jakub Jędrzejczak 3 c
    Mateusz Lubczyński 3 f
    Jakub Jankowiak 3 d
    Jakub Kaczmarek 3 g
    Bartosz Romanowki 1c
    Jacek Kaczmarek 1a
    Oskar Jerzyk 1c
    Jerzy Batygolski 2c
    Marcin Depczyński 2f
    Jakub Grzelak 2a
    Stanisław Wysocki 2a
    Ivan Novgorodtsev 2a
    opiekun mgr Zbigniew Nowak

IX.Grand Prix w  narciarstwie, II miejsce

  1. Agnieszka Opelnn-Bronikowska 3 g
    Filip Ruszkowski 3 g
    Filip Dobrzyński 3 b
    opiekun mgr Aldona Pilichowska

X.Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w piłce ręcznej dziewcząt, półfinał

  1. Emilia Baranowska 3 b
    Małgorzata Gliniany 3 b
    Urszula Wiland 3 b
    Aleksandra Majchrzak 3 c
    Alicja Kupczyk 3 g
    mgr Bogusław Rosołowski

XI. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w piłce ręcznej chłopców

  1. Bartosz Czuliński 3 a
    Marcin Leśnierowski 3 a
    Jakub Szczygielski 3 a
    Grzegorz Wilczyński 3 a
    Wojciech Pastusiak 3 c
    Bartosz Włodarczak 3 c
    Paweł Buksakowski 3 f
    Mateusz Lubczyński 3 f
    Maciej Strugała 3 f
    opiekun mgr Bogusław Rosołowski

XII. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w  piłce siatkowej chłopców dla niezrzeszonych w Poznaniu  i „Licealiadzie” , Liga: faza grupowa „Licealiada” II runda

  1. Marcin Chróst 3 a
    Stanisław Pawlak 3 a
    Krzysztof Feja 3 b
    Wojciech Błaszak 3 c
    Łukasz Pięta 3 c
    Hubert Górny 3 d
    Kamil Kaczmarek 3 g
    Maciej Napieralski 3 g
    opiekun mgr Bogusław Rosołowski

XIII. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w  piłce koszykowej chłopców dla niezrzeszonych w Poznaniu, spotkania grupowe i 5-8 miejsce w „Licealiadzie”

  1. Jakub Szczygielski 3 a
    Krzysztof Woźniak 3 a
    Bartosz Włodarczak 3 c
    Rafał Hędzelek 1b
    Nikodem Bukowiecki 1b
    Jędrzej Gracz 1c
    Tomasz Grzesiak 1d
    Bartosz Szal 2a
    Jędrzej Konieczny 2a
    Mateusz Ziobro 2c
    Marek Dzięcioł 1a
    Marek Moryl 1a
    opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

XIV. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt dla niezrzeszonych, półfinały miejsca od V-VIII

  1. Magdalena Włodarczak 3 b
    Katarzyna Łakomy 3 f
    Aleksandra Szelejewska 2 b
    Agnieszka Rusin 2 g
    Agnieszka Radke 1 b
    Agnieszka Przyszczypkowska 2 e
    Aleksandra Kulesza 1 e
    Alicja Machyna 1 g
    Agata Szczuka 2 a
    Zofia Galla 2 a
    Joanna Musisz 2 g
    Marta Kubicka 2 e
    Daria Łączna 1 b
    Michalina Rękoś 2 d
    opiekun mgr Aldona Pilichowska

Rok 2013/2014  

I. Mistrzostwa Miasta Poznania w tenisie stołowym chłopców, II miejsce

  1. Maciej Strugała 2f
  2. Jakub Piątek 3b
  3. Marek Grzesiak 3e
  4. Piotr Supiński 2f
    opiekun: mgr Elwira Pawlęty

II. Mistrzostwa Miasta Poznania w tenisie stołowym dziewcząt, II miejsce

  1. Małgorzata Gliniany 2b
  2. Maria Witkowiak 2b
  3. Lena Maćków 2a
  4. Adrianna Wiśniowska 3c
    opiekun: mgr Elwira Pawlęty

III. Grand Prix Poznania w narciarstwie

  1. Stanisław Słuchocki 3b, III miejsce indywidualnie
  2. IV miejsce drużyna w składzie:
    Stanisław Słuchocki 3b
    Filip Ruszkowski 2g
    Jan Krysztop 2d
    opiekun: mgr Aldona Pilichowska

IV. Puchar Poznania w narciarstwie

  1. Stanisław Słuchocki 3b, I miejsce, opiekun: mgr  Aldona Pilichowska

V. Grand Prix Poznania w snowboardzie

  1. Kinga Mazurczak 3d, II miejsce, opiekun mgr Aldona Pilichowska

VI. Puchar Poznania w snowboardzie

  1. Kinga Mazurczak 3d, I miejsce, opiekun mgr Aldona Pilichowska

VII. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w piłce koszykowej chłopców

  1. szkolna reprezentacja w piłce koszykowej chłopców, IV miejsce, opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

VIII. Liga szkół ponadgimnazjalnych miasta Poznania dla niezrzeszonych

  1. szkolna reprezentacja w piłce koszykowej chłopców, VI miejsce, opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak

IX. Wielkopolskie Biegi na Orientację

  1. Aleksandra Hornik 2b, I miejsce
  2. Zofia Galla Ia, I miejsce
  3. Oliwia Śmierzchała Ic, II miejsce
  4. Drużyna: Zofia Galla, Oliwia Śmierzchała, Natalia Wojciechowska, II miejsce
    opiekunowie: mgr Anna Zielińska, mgr  Bogusław Rosołowski

X. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej „Licealiada”

  1. szkolna reprezentacja, faza grupowa II miejsce, opiekun mgr Bogisław Rosołowski

XI. Mistrzostwa Poznania w piłce ręcznej dziewcząt

  1. szkolna reprezentacja, elimincje II miejsce, opiekun mgr Bogusław Rosołowski

XII. Mistrzostwa Poznania w piłce ręcznej chłopców

  1. szkolna reprezentacja, I runda, II  miejsce, opiekun mgr Bogusław Rosołowski

Rok 2012/2013  

I. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w Piłce Nożnej Halowej. Drużyna chłopców wygrała w półfinałach zajmując miejsca od 5-8

  1. Konrad Janiszewski 3d
  2. Jakub Jankowiak 1d
  3. Jakub Jędrzejczak 1c
  4. Jakub Kaczmarek 1g
  5. Krzysztof Grefling 1b
  6. Mateusz Ledzianowski 3a
  7. Mateusz Lubczyński 1f
  8. Michał Misztal 1g
  9. Michał Ryster 3c
  10. Piotr Stawiński 2g
  11. Jakub Tomczak 1a
  12. Tomasz Węcławek 2d
  13. Szymon Wolarz 1a
  14. Szymon Fischbach 1f
    Opiekun: mgr Zbigniew Nowak

II. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym „Licealiada” kategoria chłopców - II miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:

  1. Marcin Grotowski 3f
  2. Jakub Piątek 2b
  3. Marek Grzesiak 2e
  4. Maciej Strugała 1f
    Opiekun: mgr Elwira Pawlęty

III. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym „Licealiada” - kategoria Dziewcząt - IV miejsce

  1. Adrianna Bąkowska 2c
  2. Adrianna Wiśniowska 2c
  3. Małgorzata Gliniany 1b
  4. Maria Witkowiak 1b
    Opiekun: Elwira Pawlęty

IV. Szkolna liga w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie - II miejsce drużynowo w Grand Prix w narciarstwie- zdobył zespół VIII LO w składzie:

  1. Katarzyna Szyfter II c
  2. Agnieszka Oppeln -Bronikowska I g
  3. Stanisław Słuchocki II b
  4. Filip Ruszkowski I g
  5. Jan Krysztop I d
    III miejsce indywidualnie zajął Stanisław Słuchocki 1Ib oraz I miejsce w Pucharze Poznania
    I miejsce indywidualnie w snowboardzie zajęła Kinga Mazurczak 1d oraz III miejsce Pucharze Poznania
    Opiekun: mgr Aldona Pilichowska

V. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej atletyce : „Licealiada” Indywidualnie

  1. Paweł Stawecki 2g – 1 miejsce w chodzie na 3 km
  2. Konrad Janiszewski 3d - 2 miejsce w biegu na 100 m
    Opiekun: mgr Zbigniew Nowak
  3. Indywidualne Biegi Przełajowe
    • Aleksandra Hornik 1b - 2 miejsce
    • Weronika Środa 2f - 7 miejsce
  4. Drużynowe Biegi Przełajowe
  5. V miejsce dziewcząt
  6. IX miejsce chłopców
    Opiekun: mgr Zbigniew Nowak

VI. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach na Orientację – Finał Wojewódzki - Drużynowo ;

  1. 1 miejsce
    Katarzyna Galla 2b
    Małgorzata Zioła 2b
    Aleksandra Hornik 1b
  2. Indywidualnie ;
    1 miejsce Aleksandra Hornik 1b
    2 miejsce Katarzyna Galla 2b
    Opiekun: mgr Zbigniew Nowak

VII. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w piłce ręcznej dziewcząt - Półfinały

  1. Weronika Kaczmarek 3a
  2. Katarzyna Galla 2b
  3. Paulina Mrowińska 3e
  4. Agata Nowakowska 3e
  5. Aleksandra Kobus 2a
  6. Majchrzak Aleksandra 1c
  7. Małgorzata Gliniany 1b
  8. Urszula Wiland 1b
  9. Monika Andrzejczak 1f
  10. Joanna Sierańska 1e
  11. Patrycja Jóźwiak 1f
    Opiekun: mgr B. Rosołowski

VIII. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w piłce ręcznej chłopców - Eliminacje I runda

  1. Michał Ryster 3c
  2. Konrad Matusiak 3c
  3. Jan Pawlak 3b
  4. Piotr Opiela 3b
  5. Paweł Lewandowski 3b
  6. Krzysztof Trzcieliński 3b
  7. Adam Łojewski 3f
  8. Jarosław Łojewski 3d
  9. Jarosław Lubczyński 1f
  10. Paweł Buksakowski 1f
  11. Jakub Szczepański 2a
  12. Wiktor Twardowski 2a
  13. Maciej Spychała 2a
  14. Karol Czarnywojtek 2d
    Opiekun: mgr B. Rosołowski

IX. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców dla niezrzeszonych w Poznaniu i „Licealiadzie”. Liga: faza grupowa „Licealiada” II runda

  1. Prończuk Michał 2c
  2. Kossmann Bartosz 3a
  3. Myszkowski Jakub 3g
  4. Górny Hubert 1d
  5. Moszczyński Konrad 2f
  6. Zdziabek Marcin 3c
  7. Kicki Piotr 2c
  8. Rybacki Patryk 2b
  9. Grzesiak Marek 2e
  10. Spychała Maciej 2a
  11. Śnieguła Filip 2a
  12. Twardowski Wiktor 2a
  13. Łojewski Jarek 3d
  14. Błaszak Wojciech 1c
  15. Nawrotek Piotr 2b
  16. Feja Krzysztof 1b
  17. Gierszal Łukasz 3b
  18. Pawlak Jan 3b
  19. Silski Michał 3b
  20. Napieralski Maciej 1g
    Opiekun: mgr B. Rosołowski

X. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców dla niezrzeszonych - II miejsce w Poznaniu i IV miejsce w „Licealiadzie”.

  1. Michał Nowak 3f
  2. Aleks Jagielski 2d
  3. Bartosz Włodarczak 1b
  4. Jacek Skrok 3g
  5. Jakub Szczygielski 1a
  6. Kacper Libera 2f
  7. Konrad Matusiak 3c
  8. Piotr Opiela 3b
  9. Krzysztof Wożniak 1a
  10. Szymon Kasperski 3c
  11. Marcin Teclaw 3g
  12. Sebastian Schrodter 2d
  13. Tomasz Rochowiak 3g
  14. Jakub Szczepański 2a
    Opiekun: mgr E. Skrzypczak

XI. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt dla niezrzeszonych. Drużyna dziewcząt grała w półfinałach zajmując miejsce od V-VIII

  1. Paulina Mrowińska 3e
  2. Agata Nowakowska 3f
  3. Danuta Mikołajczak 3f
  4. Aleksandra Chęcińska 3f
  5. Lidia Szafraniec 3e
  6. Aleksandra Ulińska 3b
  7. Ida Bukalska 2f
  8. Patrycja Kujawa 2c
  9. Klaudia Kubalewska 2g
  10. Katarzyna Galla 2b
  11. Katarzyna Łakomy 1f
  12. Maria Janas 3f
    Opiekun: mgr A. Pilichowska

Rok 2011/2012  

I. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w Piłce Nożnej na boisku I miejsce w Poznaniu i IV miejsce w Województwie:

  1. Iwo Toporski kl.3f – zdobył wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju.
  2. Michał Ryster kl.2c – zdobył wyróżnienie dla najlepszego bramkarza turnieju.
  3. Jakub Nowak kl.3c
  4. Mateusz Ledzianowski kl.2a
  5. Konrad Janiszewski kl.2d
  6. Tomasz Węcławek kl.1d
  7. Wojciech Nowaczyk kl.3g
  8. Jakub Myszkowski kl.2g
  9. Piotr Stawiński kl.1g
  10. Mikołaj Cierechowicz kl.3d

II. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym ,,Licealiada” kat. Chłopców II miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:

  1. Marcin Grotowski kl.2f
  2. Jakub Piątek kl.1b
  3. Marek Grzesiak 1e
  4. Marek Ignaszak 2f

III. Szkolna liga w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie II miejsce drużynowo w narciarstwie - zdobył zespół VIII LO w składzie:

  1. Katarzyna Szyfter kl. 1c
  2. Łukasz Janyga kl. 3c
  3. Stanisław Suchocki kl. 1b

I miejsce indywidualnie

  1. Stanisław Słuchocki kl. 1b

II miejsce drużynowo w snowboardzie zdobył zespół w składzie:

  1. Krzysztof Rózga kl. 2d
  2. Kinga Mazurczak kl. 1d
  3. Jan Pawelski kl.2b

I miejsce indywidualnie Kinga Mazurczak kl.1d Opiekun: mgr Aldona Pilichowska IV. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej atletyce - III miejsce w drużynowych biegach sztafetowych chłopców:

  1. Michał Klupp kl.3b
  2. Tymoteusz Nowak kl.3d
  3. Julian Głowacki kl.3a
  4. Piotr Opiela kl.2b
  5. Jakub Myszkowski kl.2g
  6. Michał Nowak kl. 2f
  7. Mieszko Nowacki kl. 2d
  8. Mikołaj Zakrzewski kl.2a
  9. Michał Chołdrych kl.2a
  10. Paweł Stawecki kl.1g
  11. Konrad Janiszewski kl.2d

Opiekun: Zbigniew Nowak V. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej atletyce „Licealiada” Indywidualnie:

  1. Konrad Janiszewski kl.1Id - 2 miejsce na 100 m
  2. Marcelina Rosińska kl. I g – 1 miejsce na 1500 m
  3. Weronika Środa kl. I f – 3 miejsce na 1500 m
  4. Jakub Rózga III a - 4 miejsce w skoku w dal
  5. Michał Klupp III b - 2 miejsce w biegu na 1500 m

Opiekun: mgr Bogusław Rosołowski VI. Indywidualne Biegi Przełajowe:

  1. Marcelina Rosińska I g - 3 miejsce

VII. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach na Orientację:

  1. Katarzyna Galla I b – 3 miejsce

Opiekun: mgr Bogusław Rosołowski VIII. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w piłce ręcznej dziewcząt III miejsce:

  1. Agnieszka Superczyńska kl. 3b
  2. Agnieszka Andrysiak kl. 3b
  3. Zuzanna Fiedosewicz kl. 3g
  4. Agata Wasiak kl, 3g
  5. Weronika Kaczmarek kl.2a
  6. Agnieszka Szmyt kl. 3a
  7. Magdalena Szmyt kl. 3f
  8. Małgorzata Skwierzyńska kl. 3e
  9. Katarzyna Gala kl.1b
  10. Marcelina Bródka kl. 3d
  11. Paulina Mrowińska kl. 2e
  12. Agata Nowakowska kl. 2e
  13. Aleksandra Kobus kl.2a
  14. Marika Trzcielińska kl.3f

Opiekun: mgr Bogusław Rosołowski IX. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt dla niezrzeszonych I miejsce:

  1. Weronika Kaczmarek kl.2a
  2. Łucja Mazur kl.1a
  3. Joanna Wojciechowska kl. 3b
  4. Magdalena Szmyt 3f
  5. Agata Nowakowska 2e
  6. Aleksandra Kobus kl.2a
  7. Agnieszka Szmyt kl.3a
  8. Zuzanna Fiedosewicz kl. 3g
  9. Marcelina Bródka kl.3d
  10. Natalia Skrzypczak kl.3d

Opiekun: mgr Eugeniusz Skrzypczak X. Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców dla niezrzeszonych - V miejsce w Poznaniu i półfinał w „Licealiadzie”:

  1. Michał Nowak kl.2f
  2. Aleks Jagielski kl. 1d
  3. Przemysław Nosal kl.3d
  4. Jacek Skrok kl. 2g
  5. Jakub Rózga kl.3a
  6. Kacper Libera kl.1f
  7. Konrad Matysiak kl.2c
  8. Piotr Opiela kl.2b
  9. Łukasz Janyga kl.3c
  10. Szymon Kasperski kl.2c

Opiekun: mgr Eugeniusz Skrzypczak XI. Mistrzostwa Poznania szkół ponadgimnazjalnych w Koszykówce Ulicznej – „Streetball” – Chłopcy - I miejsce:

  1. Konrad Matysiak kl.2c
  2. Piotr Opiela kl.2b
  3. Jakub Rózga kl.3a

Dziewczęta - III miejsce:

  1. Zuzanna Fiedosewicz kl. 3g
  2. Marcelina Bródka kl.3d
  3. Agata Nowakowska kl.2e

Opiekun: mgr Eugeniusz Skrzypczak Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt dla niezrzeszonych - IV miejsce:

  1. Agnieszka Superczyńska kl. 3b
  2. Marika Trzcielińska kl. 3f
  3. Agnieszka Andrysiak kl.3b
  4. Paulina Mrowińska kl.2e
  5. Agata Nowakowska kl.2f
  6. Danuta Mikołajczak kl.2f
  7. Aleksandra Chęcińska kl.2f
  8. Lidia Szafraniec kl.2e
  9. Aleksandra Ulińska kl.2b
  10. Ida Bukalska kl.1f
  11. Marta Smolińska kl.2f
  12. Maria Janas kl. 2f

Opiekun: mgr Aldona Pilichowska

Rok 2010/2011

Rok 2009/2010

I. Finał Ogólnopolski Drużynowych Igrzysk Szkół Ponadgimnazjelnych w Szachach

  • II miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
  1. Adam Ścibor III a
  2. Piotr Winiarczyk II a
  3. Jakub Rózga I a
  4. Emilia Warchoł I g
    Opiekum: mgr Elwira Pawlęty
  • Inne osiągnięcia tego zespołu:
    I miejsce w drużynowych szachach - w finale wojewódzkim XI Licealiady

II. Zawody pływackie w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt:

  • III miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
  1. Agnieszka Szmyt I a
  2. Karolina Pleczyńska I d
  3. Julia Niemczyk I e
  4. Magdalena Szmyt I f
  5. Anna Sitek I g
  6. Zuzanna Krawczyńska II e
  7. Agata Cybertowicz II e
  8. Olga Kamińska III c
  9. Marianna Gabryelczyk III e
  10. Marta Kapałczyńska III e
  11. Aleksandra Chwała III e – rez.
    Opiekum: mgr Elwira Pawlęty

III. Zawody pływackie w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców:

  • III miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
  1. Julian Głowacki I a
  2. Mateusz Grządzielski I b
  3. Michał Melerowicz I e
  4. Piotr Skrzypczak I f
  5. Piotr Kołaski II c
  6. Krzysztof Łakomy II c
  7. Mieczysław Mikoszewski II f
  8. Mateusz Jarzynowski II g
  9. Maciej Czarnecki III c
  10. Filip Kwiatkowski III c
  11. Jędrzej Skorupka I f – rez.
  12. Jakub Szymkowiak III e – rez.
    Opiekun: mgr Elwira Pawlęty

IV. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Licealiada 2009/2010” w Tenisie Stołowym dziewcząt

  • I miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
  1. Joanna Banach III e
  2. Zuzanna Banach III e
  3. Joanna Kukla II f
  4. Karolina Sobczak III d
    Opiekum: mgr Elwira Pawlęty

V. Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej rok szkolny 2009/2010 Sztafetowe biegi przełajowe – kategoria chłopców:

  • III miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
  1. Julian Głowacki I a
  2. Michał Klupp I b
  3. Radosław Luter II a
  4. Jędrzej Kruczek II c
  5. Mateusz Grześkowiak III a
  6. Bartosz Gronowski III c
  7. Władysław Sielicki III c
  8. Paweł Klupp III d
  9. Patryk Rusiecki III d
  10. Bogusław Buksalewicz III f
    Opiekum: mgr Eugeniusz Skrezypczak

VI. XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – Mazowsze 2010

  1. Natalia Rajczyk II f – I miejsce w Turnieju Par Dziewcząt na Maksy w Brydżu Sportowym

VII. XXIV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym

  1. Natalia Rajczyk II f – VI miejsce w kategorii NAJLEPSZA PARA MIKSTOWA

Rok 2008/2009

I. Finał Ogólnopolski Drużynowych Igrzysk Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach

  • VI miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
    Adam Ścibor II a
    Piotr Zdanowicz III a
    Patryk Paczka III a
    Magdalena Plucińska III b
    - Opiekun: mgr Elwira Pawlęty
  • Inne osiągnięcia tego zespołu:
    - I miejsce w szachach drużynowych - w Mistrzostwach Miasta Poznania
    - I miejsce w szachach drużynowych - w Mistrzostwach Województwa

II. Zawody pływackie w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

  • III miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
    Karolina Grobelna I a
    Zuzanna Krawczyńska I e
    Agata Cybertowicz I e
    Dominika Majchrzak I e
    Marta Herzog I f
    Ewa Szyfter II c
    Marianna Gabrielczyk II c
    Marta Kapałczyńska II e
    Aleksandra Chwała II e
    Aleksandra Siuda III h
    Sandra Chrzanowska III h
    Opiekun: mgr Elwira Pawlęty

III. Międzyszkolny Konkurs Strzelecki Dziewczęta:

  • II miejsce zespołowo – puchar
    Maria Jankowiak III c – II miejsce indywidualnie
  • Chłopcy - II miejsce zespołowo – puchar
    Adrian Szymczak III c – III miejsce indywidualnie
    - Opiekun: mgr Ireneusz Jabłoński

IV. Wojewódzkim Finale Biegów na Orientację

  • Władysław Siedlecki II c - II miejsce

V. Mistrzostwach Polski w Karate

  • Łukasz Borowski II c
    I miejsce w Karate Sportowym (kat 75 kg juniorów)
    II miejsce w Karate Sportowym Seniorów

VI. Mistrzostwach Polski w karate

  • VI. Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jits
    Grzegorz Waligóra III h - I miejsce w kategorii -79,3kg
  • VII. Mistrzostwa Polski w Submission Fighting
    Grzegorz Waligóra III h - I miejsce w kategorii -75kg
  • VIII. Mistrzostwa Polski w Muay Thai
    > Grzegorz Waligóra III h - I miejsce w kategorii -75kg

VII. Mistrzostwach Polski Kyokushin Budo Kai

  • 1. Sonia Porzucek II f - wicemistrzostwo Polski w kategorii kumite seniorek

VIII. Mistrzostwach Poznania w Tenisie Stołowym dziewcząt

  • I miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
    Joanna Banach II e
    Zuzanna Banach II e
    Joanna Kukla I f
    Karolina Sobczak II d
  • V miejsce w/w zespół zajął w Finale Wojewódzkim
    - Opiekun: mgr Elwira Pawlęty

IX. Szkolna liga w narciarstwie zjazdowym

  • I miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie
    Jan Hryniewiecki III d - I miejsce indywidualnie
    Bartosz Chlebanowski II e
    Barbara Kot Ib
    - Opiekun: mgr Aldona Pilichowska

X. Szkolna liga w snowboardzie

  • IV miejsce - zdobył zespół VIII LO w składzie:
    Maciej Szukała III e
    Arkadiusz Czarnecki III d
    - Opiekun: mgr Aldona Pilichowska

Rok 2007/2008

I. Romana Urbaniak II d - Mistrzostwo Polski w hokeju na trawie 2007/2008

II. Łukasz Borowski kl. I c - Mistrzostwo Polski Juniorów w karate tradycyjnym w 2007/2008, oraz III m. w Mistrzostwach Europy Kadetów w KT w 2008

III. Weronika Rybarczyk kl. II a – reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w Val di Solle (Włochy)

IV. Ewa Szyfer kl. I c – powołana do kadry narodowej w żeglarstwie w klasie LASER RADIAL

V. Sonia Porzucek I f - I miejsce w kategorii kumite juniorek starszych w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Henka Kuipers’a

VI. Drużyna szachowa:

  • I miejsce w poznańskiej „Licealiadzie” dla szkół ponadgimnazjalnych.
  • I miejsce w wojewódzkiej „Licealiadzie” dla szkół ponadgimnazjalnych.
  • 13 miejsce w mistrzostwach Polski
    Adam Ścibior kl.Ia
    Patryk Paczka kl.IIa
    Piotr Zdanowicz IIa
    Magdalena Plucińska IIb

VII. Sztafetowe biegi przełajowe.

  • II miejsce w „Licealiadzie” dla szkół ponadgimnazjalnych miasta Poznania.
  • Udział w Finale Wojewódzkim.

VIII. Indywidualne mistrzostwa w Lekkiej Atletyce miasta Poznania:

  • II miejsce w rzucie oszczepem Michał Ławnicza kl.IIa
  • I miejsce w rzucie dyskiem Adrian Szymczak kl.II
  • II miejsce w biegu na 3000 m Marcin Przybylski kl.IIId

IX. „Licealiada” dla szkół ponadgimnazjalnych miasta Poznania w pływaniu

  • IV m. w kategorii dziewcząt.

9. I miejsce w turnieju o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Poznania w siatkówce plażowej chłopców.

  • Sebastian Bromberek kl.IIa
  • Wojciech Biedziński kl.IIc

10. IV miejsce w „Licealiadzie” w konkurencji Drużynowy Bieg na Orientację

  • Władysław Sielicki kl. Ic
  • Maciej Czarnecki kl.Ic
  • Franciszek Galla kl.IIIb

11. Udział szkolnych drużyn piłki koszykowej chłopców, piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz piłki nożnej chłopców w poznańskiej Licealiadzie oraz w ligach szkolnych dla niezrzeszonych.

Rok 2006/2007

I. Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w piłce siatkowej dziewcząt niezrzeszonych Reprezentacja VIII LO dotarła do półfinału rozgrywek (miejsce 5-8), uczennice mgr Aldony Pilichowskiej mgr. Zbigniewa Nowaka w składzie:

  • Monika Ofierzyńska IIIg kapitan
    Elżbieta Kuciak IIIa
    Anna Chełkowska Ie
    Katarzyna Leszczyńska Ie
    Marta Niezgoda Ib
    Katarzyna Kulas IIf
    Magdalena Ofierzyńska IIIg
    Wiktoria Casimiro IIIg
    Anna Martuś IIIh
    Małgorzata Nowak IIIg
    Anna Górna IIIb
    Edyta Wesołowska II g

II. Grand Prix w snowboardzie - Liga Szkolna II miejsce - u czniowie mgr Aldony Pilichowskiej, zespół VIII LO w składzie:

  • Wojciech Rózga IIId
    Jakub Kaczmarek IIIf

III. Eliminacje do Mistrzostw Poznania w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych Drużyna VIII LO doszła do półfinału rozgrywek, uczniowie mgr Bogusława Rosołowskiego:

  • Wojciech Biedziński Ic
    Łukasz Żebrowski IIc
    Kajetan Karwowski IIId
    Bartosz Marynowski IIIb
    Dariusz Urban IIIc
    Marcin Dworzyński IIb
    Patryk Woźniak IIIc
    Mateusz Mor IIIa
    Piotr Roszak IIIa
    Marcin Stodolski IIIh
    Hubert Szwedek IIIh
    Sebastian Bromberek Ia
    Marcin Szymanowski IIIb
    Marcin Stefański IIb

IV. Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w piłce siatkowej chłopców niezrzeszonych sezon 2006/2007 Drużyna VIII LO, uczniowie mgr. Bogusława Rosołowskiego, zajęła III miejsce w finale

  • Wojciech Biedziński Ic
    Łukasz Żebrowski IIc
    Kajetan Karwowski IIId
    Bartosz Marynowski IIIb
    Dariusz Urban IIIc
    Marcin Dworzyński IIb
    Patryk Woźniak IIIc
    Mateusz Mor IIIa
    Piotr Roszak IIIa
    Marcin Stodolski IIIh
    Hubert Szwedek IIIh
    Sebastian Bromberek Ia
    Marcin Szymanowski IIIb
    Marcin Stefański IIb

V. Liga szkolna miasta Poznania w piłce koszykowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych dla niezrzeszonych Zespół VIII LO awansował do półfinałów rozgrywek zajmując miejsca 5-8. W rozgrywkach o puchar miasta Poznania zespół również awansował do półfinału rozgrywek, uczniowie mgr Eugeniusza Skrzypczaka.

  • Marcin Szymanowski IIIb
    Kacper Kostrzewa IIIc
    Mateusz Walachowski IIIh
    Piotr Drapiński IIh
    Dariusz Marszałek IIh
    Michał Lis IIIh
    Karol Anioła Id
    Michał Biechoński IIIa
    Piotr Chudziński IIh
    Krystian Nowakowski IIc
    Michał Witczak IIa
    Mateusz Mor IIIa
    Rafał Szepelowski IIa

VI. Turniej halowy w Piłce Nożnej Zespół VIII LO zajął II miejsce w grupie i awansował do półfinału w mistrzostwach Poznania szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie mgr Zbigniewa Nowaka.

  • Patryk Ziomkowski Ib
    Sławomir Nadolny IIg
    Marcin Wenzel IIIg
    Wojciech Hasiński Ib
    Bartosz Pliszka Id
    Mateusz Walachowski IIIh
    Adam Radny Ib
    Jarosław Hurysz IIIh
    Mateusz Łagocki IIg
    Marcin Tracz IIg
    Michał Walachowski Ih
    Domański Marcin IIa
    Michał Anioła Ih
    Piotr Drapiński IIh

VII. Turniej Gazety Wyborczej w piłce nożnej Uczniowie wymienieni w pkt. VI. osiągnęli ćwierćfinał (miejsce 5-8) uczniowie mgr Zbigniewa Nowaka VIII. Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół ponadgimnazjalnych w kat. chłopców Reprezentanci naszej szkoły zajęli III miejsce. Opiekun mgr Bogusław Rosołowski

  • Krzysztof Grześkowiak IIa
    Marcin Przybylski IId
    Włodzimierz Swigoń IId
    Marcin Babuchowski IIa
    Piotr Dyba IIa
    Oktawian Łaniecki Ih
    Marek Rassek Id
    Łukasz Majewski IIg
    Marcin Romański IIa
    Bartosz Kamiński Ib
    Franciszek Galla IIb
    Wojciech Rózga IIId

IX. Indywidualne Mistrzostwa Poznania Szkół Licealnych w Szachach

  • Arkadiusz Borkowski IIa - XIX miejsce
  • Karolina Noga Id - IX miejsce

X. Puchar Rektora Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu w Szachach w konkurencji drużynowej Drużyna VIII LO zajęła 4 miejsce

  • Patryk Paczka Ia
    Łukasz Nawrocki Ia
    Piotr Zdanowicz Ia
    Karolina Noga Id
    Magdalena Plucińska Ib
    Andrzej Matysiak IIa

XI. Mistrzynie Polski w kategorii juniorek starszych w hokeju na trawie

  • Monika Ofierzyńska - IIIg
    Wiktoria Casimiro - IIIf

XII. Mistrz Polski w kategorii juniorów starszych w piłce koszykowej

  • Rafał Szepelowski kl. IIb

Rok 2005/2006

I. Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w piłce siatkowej dziewcząt niezrzeszonych sezon 2005/2006

  • Reprezentacja szkoły, uczennice mgr Aldony Pilichowskiej, zajęła III miejsce – brązowy medal w składzie:
    Monika Ofierzyńska II g kapitan
    Elżbieta Kuciak II a
    Anna Moszczak III g
    Roma Wawrzyniak III g
    Izabela Martenka III f
    Marta Dymaczewska III h
    Magdalena Kisiel III h
    Magdalena Ofierzyńska IIIg
    Wiktoria Casimiro II f
    Małgorzata Nowak II g
    Anna Górna II b
    Edyta Wesołowska I g

II.Grand Prix w snowboardzie - Liga Szkolna

  • Laureaci IV miejsca, uczniowie mgr Aldony Pilichowskiej - zespół VIII LO w składzie:
    Wojciech Rózga II d –indywidualnie 9 m-ce
    Jakub Kaczmarek II f - indywidualnie11 m-ce
    Maciej Jaśniaczyk III b- indywidualnie 13 m-ce

III. Eliminacje do Mistrzostw Poznania w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych

  • Drużyna doszła do półfinału rozgrywek, uczniowie mgr Bogusława Rosołowskiego
    Piotr Jaworski IIIb
    Mateusz Matłoka III b
    Bartosz Przybylski III c
    Bartosz Marynowski IIb
    Kajetan Karwoski IId
    Marcin Dworzyński IIb
    Patryk Woźniak IIc
    Mateusz Mor IIa
    Piotr Roszak IIa
    Marcin Stodolski IIh
    Hubert Szwedek IIh
    Michał Lis IIh
    Paweł Król IIIh
    Marcin Szymanowski IIb
    Marcin Stefański Ib

IV. Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w piłce siatkowej chłopców niezrzeszonych sezon 2005/2006

  • Drużyna, uczniowie mgr Bogusława Rosołowskiego zajęła trzecie miejsce w grupie nie awansując do finału.
    Piotr Jaworski IIIb
    Mateusz Matłoka III b
    Bartosz Przybylski III c
    Bartosz Marynowski IIb
    Kajetan Karwoski IId
    Marcin Dworzyński IIb
    Patryk Woźniak IIc
    Mateusz Mor IIa
    Piotr Roszak IIa
    Marcin Stodolski IIh
    Hubert Szwedek IIh
    Michał Lis IIh
    Paweł Król IIIh
    Marcin Szymanowski IIb
    Marcin Stefański Ib

V. Liga szkolna miasta Poznania w piłce koszykowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych dla niezrzeszonych

  • Zespół, uczniowie mgr Eugeniusza Skrzypczaka, zdobył III miejsce w fazie grupowej i nie awansował do finałów rozgrywek
    Marcin Szymanowski II b
    Kacper Kostrzewa II c
    Marcin Szymański III h
    Paweł Krół III h
    Dariusz Marszałek I h
    Krzysztof Masłowski III c
    Zbyszko Gapiński III c
    Michał Biechoński II a
    Mikołaj Nadolny III c
    Adam Świerek III c
    Maciej Pieszała III a
    Adam Woźniak III c
    Patryk Reiter III c

VI. Turniej Halowy w Piłce Nożnej

  • Zespół, uczniowie mgr Zbigniewa Nowaka, zajął II miejsce w grupie i awansował do półfinału
    Pacanowski Borys III d
    Sławomir Nadolny I g
    Marcin Wenzel II g
    Tomasz Diering III b
    Krzysztof Westfal II h
    Mateusz Walachowski II h
    Michał Lis II h
    Jarosław Hurysz II h
    Mateusz Łagocki I g
    Marcin Tracz I g
    Jakub Kaganek I g
    Marcin Domański I a

VII. Mistrzostwa wielkopolski w kolarstwie górskim szkół średnich

  • Zespół szkolny zdobył III miejsce, opiekun mgr Eugeniusz Skrzypczak:
    Marcin Urbaniak I a
    Franciszek Galla I b
    Dominik Dziedzina I b
    Mateusz Paluszkiewicz I d
    Krzysztof Pajszczyk II a

VIII. Europejski Puchar Miedziowy w Karate – Legnica ’2005

  • Agnieszka Nowacka III c – II miejsce w kategorii Kumite indywidualne kadetek

IX. Puchar „JKA Nakayama Cup”

  • Agnieszka Nowacka III c – I miejsce w kategorii Kumite indywidualne juniorek młodszych

Agnieszka Nowacka III h w dniu 12.11.2005 roku została powołana do kadry narodowej JKA Polska na rok 2006.

Rok 2004/2005

I. Grand Prix w snowbordzie - Liga Szkolna

  • Laureaci IV miejsca - zespół VIII LO, uczniowie mgr Aldony Pilichowskiej, w składzie:
    Wojciech Rózga I d
    Jakub Kaczmarek I f
    Błażej Szurkowski III c

II. Międzyszkolny turniej piłki koszykowej chłopców „Marcinek 2005”

  • I miejsce zajął zespół VIII LO, uczniowie mgr Eugeniusza Skrzypczaka, w składzie:
    Michał Biechoński I a
    Stanisław Czajka III a
    Zbyszko Gapiński II c
    Paweł Glinka III a
    Piotr Jassem III b
    Aleksander Karbowiak III a
    Kacper Kostrzewa I c
    Jakub Mietliński II g
    Maciej Piernik III a
    Maciej Pieszała II a
    Paweł Polc III a
    Marcin Szymanowski I b
    Adam Świerek II c
    Przemysław Wilkiewicz III g
    Adam Woźniak II c

III. Liga Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w Poznaniu

  • II miejsce w eliminacjach zajął zespół VIII LO, uczniowie mgr. Bogusława Rosołowskiego, w składzie:
    Przemysław Bednarek III b
    Bartosz Burek III b
    Marcin Dworzyński I b
    Marek Galla III b
    Piotr Jassem III b
    Kajetan Karwoski I d
    Mateusz Ludian III b
    Marek Łagowski III b
    Mateusz Matłoka II b
    Bartosz Marynowski I b
    Bartosz Przybylski II c
    Rafał Szychta III b
    Patryk Woźniak I c

IV. Eliminacje do Mistrzostw Poznania

  • II miejsce zajął zespół VIII LO, uczniowie mgr. Bogusław Rosołowskiego, w składzie:
    Przemysław Bednarek III b
    Bartosz Burek IIIb
    Marcin Dworzyński Ib
    Marek Galla III b
    Piotr Jassem III b
    Kajetan Karwoski Id
    Mateusz Ludian III b
    Marek Łagowski III b
    Bartosz Marynowski I b
    Mateusz Matłoka II b
    Bartosz Przybylski I c
    Rafał Szychta III b
    Patryk Woźniak Ic

V. Turniej Piłki Siatkowej Chłopców w ramach „Dni Łazarza”

  • II miejsce zajął zespół VIII LO (I), uczniowie mgr. Bogusława Rosołowskiego, w składzie:
    Przemysław Bednarek III b
    Bartosz Burek IIIb
    Marek Galla III b
    Piotr Jassem IIIb
    Mateusz Ludian III b
    Marek Łagowski III b
    Mateusz Matłoka II b
    Bartosz Przybylski II c
    Rafał Szychta III b
  • IV miejsce zajął zespół VIII LO (II), uczniowie mgr. Bogusława Rosołowskiego, w składzie:
    Michał Biechoński I a
    Wojciech Dłubała I a
    Kacper Kostrzewa I c
    Paweł Król II h
    Michał Lis I h
    Tomasz Piłat II f
    Marcin Popiół II c
    Piotr Roszak I a
    Hubert Szwedek I h

VI. Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w piłce siatkowej dziewcząt niezrzeszonych sezon 2004/2005

  • IV miejsce zajął zespół VIII LO, uczenniece mgr Aldony Pilichowskiej, w składzie:
    Joanna Cielecka III b
    Marta Dymaczewska II h
    Aleksandra Hernik III g
    Beata Kamińska III d
    Magdalena Kisiel II h
    Elżbieta Kuciak I a
    Agata Kus III d
    Izabela Martenka II f
    Anna Moszczak II g
    Sonia Pecold III d
    Natalia Stachowiak III d
    Magdalena Zielińska III f

VII. Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w ramach „Dni Łazarza”

  • I miejsce zajął zespół VIII LO, uczennice mgr Aldony Pilichowskiej, w składzie:
    Joanna Cielecka III b
    Marta Dymaczewska II h
    Magdalena Kisiel II h
    Agata Kus III d
    Izabela Martenka II f
    Sonia Pecolt III d
    Magdalena Zielińska III f

VIII. Finał ligi szkolnej miasta Poznania w piłce koszykowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych dla niezrzeszonych

  • II miejsce zdobył zespół VIII LO, uczniowie mgr Eugeniusza Skrzypczaka, w składzie:
    Stanisław Czajka III a
    Zbyszko Gapiński II c
    Paweł Glinka III a
    Piotr Jassem III b
    Aleksander Karbowiak III a
    Kacper Kostrzewa I c
    Jakub Mietliński II g
    Maciej Pieszała II a
    Paweł Polc III a
    Marcin Szymanowski I b
    Adam Świerek II c
    Przemysław Wilkiewicz III g
    Adam Woźniak II c

IX. Turniej „Gazety Wyborczej” w Piłce Nożnej

  • IV miejsce zdobył zespół VIII LO, uczniowie mgr Zbigniewa Nowaka, w składzie:
    Piotr Jassem III b
    Wojciech Jerzak III b
    Piotr Kozierski III h
    Bartosz Krawczyk II f
    Wojciech Malewski II f
    Piotr Plewa III b
    Marcin Wenzel I g

Rok szkolny 2003/2004

  • Grand Prix w snowbordzie - Liga Szkolna
  • Laureaci III miejsca - zespół VIII LO w składzie:

Jan Grodecki IV f
Łukasz Konieczny IV b
Dominik Rosiński II c

  • Międzyszkolny turniej piłki koszykowej „Marcinek 2004 - I miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Bartosz Musielak IV a
Marcin Marszałek IV h
Tomasz Janik IV h
Paweł Glinka II a
Piotr Jassem II b
Jakub Perz IV c
Aleksander Karbowiak II a
Pawł Polc II a
Zbyszko Gapiński Ic
Patryk Reiter I c
Jakub Mietliński I f
Adam Świerek I c
Maciej Pieszała I a
Robert Głowacki IV g
Przemysław Wilkiewicz II g
Jędrzej Wiśniewski IV a

  • II Gwiazdkowy Turniej Piłki Koszykowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSG-D - V miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Bartosz Musielak IV a
Marcin Marszałek IV h
Tomasz Janik IV h
Paweł Glinka II a
Piotr Jassem II b
Jakub Perz IV c
Aleksander Karbowiak II a
Paweł Polc II a
Zbyszko Gapiński I c
Patryk Reiter I c
Jakub Mietliński I f
Adam Świerek I c
Maciej Pieszała I a
Robert Głowacki IV g
Przemtsław Wilkiewicz II g
Jędrzej Wiśniewski IV a

  • I Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora XI LO w Poznaniu - I miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Marek Łagodowski II b
Piotr Jassem II b
Bartosz Burek II b
Rafał Szychta II b
Marek Galla II b
Mateusz Ludian II b
Przemysław Bednarek II b
Mateusz Matłoka I b
Bartosz Przybylski I c

  • Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Rady Rodziców ZSH w Poznaniu - II miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Marek Łagowski II b
Piotr Jassem II b
Bartosz Burek II b
Rafał Szychta II b
Marek Galla II b
Mateusz Ludian II b
Przemysław Bednarek II b
Mateusz Matłoka I b
Bartosz Przybylski I c

  • Turniej Piłki Siatkowej Chłopców w ramach „Dni Łazarza - II miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Marek Łagowski II b
Piotr Jassem II b
Bartosz Burek II b
Rafał Szychta II b
Marek Galla II b
Mateusz Ludian II b
Przemysław Bednarek II b
Mateusz Matłoka I b
Bartosz Przybylski I c

  • Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w piłce siatkowej dziewcząt niezrzeszonych sezon 2003/2004 - V miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Magdalena Zielińska II f
Natalia Ożadowicz II f
Sonia Pecolt II d
Agata Kus II d
Joanna Cielecka II b
Kamila Rydjan II e
Aleksandra Hernik II g
Izabela Martenka I f
Anna Moszczak I g
Joanna Dudziak IV f
Agnieszka Putowska IV f
Klaudia Klauzińska IV f

  • Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w ramach „Dni Łazarza - II miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Magdalena Zielińska II f
Natalia Ożadowicz II f
Sonia Pecolt II d
Agata Kus II d
Joanna Cielecka II b
Kamila Rydjan II e
Aleksandra Hernik II g
Izabela Martenka I f
Anna Moszczak I g
Joanna Dudziak IV f
Agnieszka Putowska IV f
Klaudia Klauzińska IV f

  • Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Rady Rodziców ZSH w Poznaniu - I miejsce zdobył zespół VIII LO w składzie:

Magdalena Zielińska II f
Natalia Ożadowicz II f
Sonia Pecolt II d
Agata Kus II d
Kamila Rydjan II e
Aleksandra Hernik II g
Izabela Martenka I f

Rok szkolny 2000/2001

  • Drużynowe Mistrzostwa Miasta Poznania Szkół Średnich w Tenisie Stołowym (w kategorii chłopców)
    I miejsce zespołowo zajęła drużyna w składzie:

Marek Lewandowski III c
Paweł Kołodziej IV b
Jakub Pielak III b
Jakub Radoszewski II a

  • Szkolna Liga Strzelecka 2000/2001 z karabinka Kpn-20
  • Michał Lazarowicz III b - V miejsce indywidualnie - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
  • V miejsce zespołowo zajęła drużyna VIII LO w składzie:

Michał Lazarowicz III b - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Krzysztof Kaczmarek II g - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Jędrzej Matysiak III b - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Mirosław Matyla II a - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Marek Stanisławski II a - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Agata Stróżycka II b - uczennica mgr. Ireneusza Jabłońskiego

  • Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak żołnierze
  • V miejsce zespołowo zajęła drużyna dziewcząt VIII LO w składzie:

Agnieszka Putowska I f uczennica mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Natalia Jarczyńska I f uczennica mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Marta Kanikowska II g uczennica mgr. Ireneusza Jabłońskiego

  • IX miejsce zespołowo zajęła drużyna chłopców VIII LO w składzie:

Bartosz Cibor III h uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Tomasz Bratkowski II e uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Piotr Mikołajczyk II g uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego

  • D. Rejonowe Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety - II miejsce zespołowo zajęła drużyna chłopców w składzie:

Krzysztof Kaczmarek II g - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Michał Lazarowicz III b - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Jędrzej Matysiak III b - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego

  • III miejsce zespołowo zajęła drużyna dziewcząt VIII LO w składzie:

Natalia Jarczyńska I f uczennica mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Marta Kanikowska II g uczennica mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Agnieszka Putowska I f uczennica mgr. Ireneusza Jabłońskiego

Rok szkolny 1999/2000

  • Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w narciarstwie zjazdowym w roku szkolnym 1999/2000
  • IV miejsce zespołowo zdobyła drużyna VIII LO w składzie:

Agata Biesiada III f
Paweł Prętkiewicz I d
Rafał Sobczyński IV c
Gerard Trenerowski IV c
Agnieszka Vetulani IV a

  • Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kolarstwie górskim w roku szkolnym 1999/2000
  • XIII miejsce zespołowo zdobyła drużyna VIII LO w składzie:

Karol Drażyński II b
Jakub Pielak II b
Antoni Zbytniewski II g

  • Międzyszkolny Turniej Bowlingowy „Coca-Cola Cup 2000”
    II miejsce zespołowo zdobyła drużyna w składzie:

Paweł Barczyński IV c
Jan Chmiel III a
Michał Świtalski III b

  • Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół Średnich w Tenisie Stołowym (w kategorii chłopców)
    II miejsce zespołowo zajęła drużyna w składzie:

Marek Lewandowski II c
Paweł Kołodziej III b
Tomasz Krause IV b

  • Rejonowe Zawody Strzeleckie z KBKS 50 Rejon LOK Poznań
    II miejsce zespołowo zajęła drużyna w składzie:

Michał Lazarowicz II b - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Krzysztof Kaczmarek I g - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Jędrzej Matysiak II b - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Jakub Pielak II b - uczeń mgr. Ireneusza Jabłońskiego
Turniej Piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora XIII LO

  • I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt VIII LO - uczennice mgr Aldony Pilichowskiej

Rok szkolny 1996/97

  • Mistrzostwa Szkół Średnich w tenisie stołowym - dziewczęta - IV miejsce zespołowo - dziewczęta - III miejsce ind.
  • III miejsce w Mistrzostwach Szkół Średnich w Szchach
  • II miejsce w rozgrywkach o Puchar Dyrektora ZSH w piłce siatkowej dziewcząt
  • Udział Sebastiana Zarzeczańskiego kl. IVb w reprezentacji Polski na Żeglarskich Mistrzostwach Europy Juniorów 1997 w Tonsbay - Norwegia.

Rok szkolny 1995/96

  • Mistrzostwa Szkół Średnich w tenisie stołowym dziewczęta - I miejsce chłopcy - V miejsce
  • I miejsce w Mistrzostwach Szkół Średnich w szachach
  • I miejsce w rozgrywkach o Puchar Dyrektora ZSH w piłce siatkowej dziewcząt

Rok szkolny 1994/95

  • I miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w Szachach
  • II miejsce w Mistrzostwach Szkół Średnich w tenisie stołowym chłopców
  • III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Szkół Ponadpodstawowych (dla niezrzeszonych) w siatkówce dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach o Puchar Dyrektora ZSH w siatkówce dziewcząt