Original

500-lecie Reformacji


500-lecie Reformacji

W ramach obchodów 500-lecia Reformacji w naszej szkole odbył się wykład ks. Marcina Kotasa, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu na temat Reformacji i rozwoju protestantyzmu na przestrzeni stuleci na terenach naszego miasta oraz wskazania różnic między wyznaniem rzymskokatolickim i protestanckim w wierze chrześcijańskiej.

Przez kolejne dwa tygodnie można było zapoznać się z wystawą przedstawiającą historię Reformacji i ważne postaci tego okresu.

Z okazji 500-lecia Reformacji UAM (Instytut Filologii Germańskiej i Instytut Filologii Polskiej) zorganizował Wojewódzki Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Polacy i Niemcy w Europie”, w którym uczennica kl. 1E - Aleksandra Oto - zdobyła III miejsce, a uczennica kl. 1G – Zofia Kaczmarek – wyróżnienie i cenne nagrody. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z ich ciekawymi pracami.

Danuta Kin i Hanna Posadzy-Tomczak

Nagrodzone prace

Aleksandra Maria Oto 1E PKM „Jeśli zamilkniemy, kamienie wołać będą - korzenie miasta Krzyż Wielkopolski (Kreuz) w świetle życia pierwszych osadników – ewangelików”

 Zofia Kaczmarek  1G EKA "Echa Reformacji"