Original

Wycieczka szkolna do Holandii, Szkocji i Anglii


3 maja 21 uczniów z naszej szkoły wyruszyło na interesującą wyprawę przez Holandię do Szkocji
i Anglii. Program był niezwykle bogaty: zwiedzanie Amsterdamu, w tym rejs statkiem po kanałach tego pięknego miasta, nocna przeprawa promem do Newcastle i wschód słońca na Morzu Północnym, a następnie dwa dni w majestatycznym, królewskim Edynburgu, nad którym góruje Edinburgh Castle skrywający w swym skarbcu insygnia królewskie Szkocji, w tym historyczny Stone of Destiny. Duch Wiliama Wallace’a jest tam wciąż żywy.

Piątego dnia żegnaliśmy Szkocję, a po drodze zwiedziliśmy Glasgow – średniowieczny uniwersytet , Muzeum Transportu i Podróży oraz deptak nad rzeką Clyde, następnie Liverpool – neogotycką katedrę anglikańską , modernistyczną katedrę rzymskokatolicką Chrystusa Króla, Albert Dock- kompleks nadbrzeżnych budynków wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO oraz oczywiście Cavern Club, kultowe miejsce, w którym rozpoczynali swą karierę Beatlesi. A na koniec odwiedziliśmy niewielkie, ale sięgające swą historią czasów rzymskich miasteczko Chester nad rzeką Dee.

Kolejne dwa dni spędziliśmy w Londynie. To miasto oczaruje każdego. Program zwiedzania był bogaty i wymagający niezwykłej kondycji fizycznej, ale udało nam się zobaczyć większość charakterystycznych miejsc i obiektów: Millenium Bridge, Westminster Abbey, Parlament, Big Ben, Whitehall, Downing Street, zmianę warty przed Pałacem Buckingham, Trafalgar Square, Covent Garden, James Park, Soho i Chinatown. Zwiedziliśmy także Hyde Park i Tower of London, Obserwatorium Królewskie w Greenwich, a także odbyliśmy krótki rejs statkiem po Tamizie.

Podczas podróży powrotnej ciekawym momentem była przeprawa Eurotunelem przez Kanał La Manche. 11 maja po południu wróciliśmy do Poznania, zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspomnień, które pozostaną z nami na zawsze.

Amsterdam

Edynburg

 

Przed uniwersytetem w Glasgow

Więcej zdjęć: http://lo8.poznan.pl/galeria,pl,131.html