Original

Duma naszej szkoły


 

Serdecznie gratulujemy Kamilowi Piechowiakowi (ucz. klasy 3A IKA), który w dniach 8-9 kwietnia 2017r. we Wrocławiu  brał udział w centralnym etapie XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej i zdobył tytuł laureata III-ego miejsca!

Zdjęcia z tego finału >>>

To już kolejny dla Kamila tytuł ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej - wcześniej został laureatem XLI Olimpiady Geograficznej i laureatem XXIV Olimpiady Informatycznej, laureatem I stopnia w kategorii „Fizyka" i laureatem III stopnia w kategorii „Matematyka" IX Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" oraz finalistą LXV Olimpiady Fizycznej i finalistą XIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Aktualnie walczy o laury w finale LXVI Olimpiady Fizycznej.

Oprócz sukcesów indywidualnych Kamil ma na swoim koncie liczne sukcesy zespołowe:

1. Razem z Kacprem Korbanem (kl. 3A IKA) i Adamem Pawłowskim (kl. 2A IKA) wywalczył kwalifikacje do finału zawodów programów walczących PIZZA 2017 (Programistyczno-Informatyczne Zespołowe Zawody Algorytmiczne), w których zespół "10/1010" (z Marcinem Złakowskim z kl. 2A IKA) zdobył I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.

2. W konkursie KOALA 2017 (konkurs kombinatoryczno-algorytmiczno-logiczny) drużyna TAPCZANY (z klasy 3A IKA) w składzie: Kamil Piechowiak (kapitan), Kacper Korban, Krzysztof Woźny oraz Andrzej Ratajczak pokonała w meczu finałowym drużyny z XVI LO oraz z VI LO i przygotowuje się do meczu międzyreginalnego, który odbędzie się we Wrocławiu.

3. Razem z Adamem Pawłowskim (2A IKA) i Piotrem Górecznym (2A IKA) brał udział w finale XXI Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, gdzie pokonali kilkanaście zespołów akademickich.