Original

Sukces w Taekwondo


Mikołaj Wójcik z klasy 1E PKM został brązowym medalistą prestiżowych zawodów Pucharu Świata Dutch Open Taekwondo w Eindhoven.
 
11 Marca odbyły się zawody Pucharu Świata Dutch Open w Taekwondo Olimpijskim w Holandii. Uczeń naszej szkoły Mikołaj Wójcik zajął w nim 3 miejsce w kategorii Junior -68kg, co jest bardzo dużym sukcesem. Warto zaznaczyć, iż w turnieju tym brało udział blisko 1200 zawodników z całej światowej czołówki. W takim gronie przyszło walczyć Mikołajowi i trzeba przyznać że poradził sobie z tym bardzo dobrze, pokonując w walce zawodników z Maroka, Hiszpanii i Niemiec. Wygrane trzy bardzo trudne walki zapewniły naszemu uczniowi brązowy medal. Mikołaj oczywiście wrócił z pewnym niedosytem,  zwłaszcza, że do srebra zabrakło naprawdę niewiele.
 
Dwa tygodnie później Mikołaj Wójcik pojechał na Międzynarodowy Puchar Polski Bydgoszcz Cup , w którym udział wzięło ponad 700 zawodników z Białorusi, Czech, Irlandii, Łotwy, Polski i Słowacji. W kategorii Junior nasz uczeń wywalczył srebrny medal, a w kategorii Młodzieżowiec do 21 lat brązowy medal. Tutaj także zabrakło naprawdę niewiele i jak sam Mikołaj mówi: „Złoty medal jest tylko kwestią czasu i na pewno niedługo taki medal przywiozę”.