Original

Klasy PKM na UM


W sobotę 18 marca 2017 roku uczniowie klas biologiczno – chemicznych uczestniczyli w  II Edycji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski.
Akcja odbywała się w Katedrze i Klinice Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu pod honorowym patronatem JM Rektora UMP prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowia jamy ustnej wśród młodzieży licealnej.
Uczniowie wysłuchali trzech bardzo ciekawych wykładów:
„Stomatologia to nie tylko leczenie próchnicy. O różnych patologiach spotykanych w jamie ustnej”,
„Współczesna stomatologia – jakie możliwości postępowania mają dzisiejsi dentyści?”,
„O przywracaniu zdrowego uśmiechu, czyli działania stomatologii estetycznej”.
W ramach akcji odbył się również instruktaż higieny jamy ustnej z wypełnieniem ankiet dotyczących nawyków higienicznych oraz konkurs wiedzy, w którym materiałem obowiązującym była tematyka przedstawiona na wykładach i literatura przesłana mailowo do reprezentantów szkoły.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Mąkowska, Maria Bzdęga, Michał Kmiecik z klasy 1E. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji – w formie testu (25 pytań, rozwiązywanych indywidualnie), których  celem było wyłonienie dwóch najlepszych drużyn do rundy finałowej oraz finału w formie testu multimedialnego (25 pytań, rozwiązywanych wspólnie przez drużynę).  Z testem indywidualnym najlepiej poradziła sobie nasza uczennica – Zofia Mąkowska (1E), natomiast w teście finałowym zdobyliśmy II miejsce!