Original

V Akademia Projektów Chemicznych


W piątek 18 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole „V Akademia Projektów Chemicznych".
Ta uroczystość o charakterze międzyszkolnego konkursu na najlepsze sprawozdanie z pracy badawczej zgromadziła w naszej auli reprezentację aż trzynastu szkół. Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, poznańskich liceów nr I, VI, VII, IX, XVI, XXV oraz nasi ósemkowicze wystartowali w konkursie.
W charakterze obserwatorów wydarzenia przybyli do nas uczniowie z liceów w Lesznie, Koninie, Grodzisku Wielkopolskim i Międzychodzie a także uczniowie ze szkół poznańskich, licealiści z XVII LO i z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła  nasza uczennica z klasy IIID, Chemicznej Klasy Akademickiej, Agata Kuliberda, która przedstawiła sprawozdanie pt.: „Niklowa margaryna". Wyróżnienia uzyskały Hanna i Maria Nowak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie za sprawozdanie pt.: „Cisi pomocnicy człowieka - katalizatory" oraz Julia Stachowska i Julianna Barańska z VII LO w Poznaniu za pracę „Enzymy bakterii Lactobacillus jako biokatalizatory fermentacji mlekowej".
Jak co roku oceny prac dokonali pan prof. dr hab. Lechosław Łomozik, pani prof. dr hab. Anna Gąsowska oraz pani prof. dr hab. Krystyna Nowińska. Nagrody, wyróżnienia i dyplomy wręczyła pani prof. dr hab. prodziekan Wydziału Chemii UAM Renata Jastrząb.
Na zakończenie wykład na temat katalizy wygłosił pan prof. dr hab. Piotr Kirszensztejn.

Zapraszamy do udziału w VI edycji Akademii Projektów Chemicznych, której tematem przewodnim będą: „Kleje i spoiwa".

Zdjęcia >>>