Original

Sparing IKA 2016


W piątek, 21 października, zakończył się X Tydzień Informatyki IKA organizowany pod patronatem Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej. Przez kilka dni uczniowie klas IKA brali udział w warsztatach algorytmicznych oraz wysłuchali wykładów tematycznie związanych z szeroko rozumianą tematyką IT.

Z okazji jubileuszu w ramach warsztatów nauczyciele informatyki naszej szkoły zorganizowali sparing algorytmiczny, w którym oprócz naszych uczniów z klas IKA udział wzięli również uczniowie z III LO, V LO, XVI LO, Zespołu Szkół Łączności i Zespołu Szkół Komunikacji (Poznań)  oraz z III LO z Gdyni.

Sparing trwał ponad 3 godziny, obejmował rozwiązanie 6 zadań algorytmicznych i był bardzo emocjonujący. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i świetnie się spisali. Pierwsze miejsce zdobył nasz uczeń – Kamil Piechowiak z klasy 3A IKA, drugie i trzecie zajęli uczniowie z III LO z Gdyni (Mateusz Masłowski i Piotr Kowalewski).

Gościem honorowym obchodów X-lecia warsztatów był Pan dr hab. inż. prof. Politechniki Poznańskiej Jerzy Nawrocki – „dobry duch” innowacji pedagogicznej IKA. Razem z panem profesorem Wydział Informatyki (patrona naukowego IKA) reprezentowała Pani dr Anna Kobusińska, która wygłosiła bardzo interesujący wykład pt. „Bitcoin, czyli kilka słów o tym, czym będziemy płacić za 50 lat…”.

W ramach Tygodnia Informatyki IKA dodatkowo na drugim piętrze głównego budynku szkoły zorganizowano wystawę historycznego sprzętu i akcesoriów IT, która cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naszej szkolnej społeczności, ale również wśród uczniów sąsiadującej z nami Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Zdjęcia>>>