Original

Wizja przyszłości miasta


Z radością i przyjemnością informuję, że trzech uczniów klasy 1B MKA: PRZEMYSŁAW CZACZYK, BOGUSZ DYONIZIAK I HUBERT ZIEMBICKI zostało nagrodzonych w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Poznania i „Gazetę Wyborczą”, dotyczącym pomysłów na innowacje w naszym mieście. Panowie byli bezkonkurencyjni w swojej grupie wiekowej. Stworzyli wspaniały projekt, nie tylko znakomity koncepcyjnie, ale też REALISTYCZNY (można się z nim zapoznać poniżej). Miejmy nadzieję, że przynajmniej w części zostanie wykorzystany.

Między innymi uhonorowano naszych uczniów niedzielnym obiadem z Panem prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem, artykułem w „GW”. GRATULACE.

                                                                                                                        Hanna Posadzy-Tomczak

[...]Sztuka zamiast zwykłych lamp

Najmniej propozycji nadesłała, niestety, grupa uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Jury doceniło pracę Bogusza Dyoniziaka, Przemysława Czaczyka i Huberta Ziembickiego, uczniów VIII LO. Licealiści chcieliby zwiększyć atrakcyjność poznańskich parków. Na Cytadeli utworzyliby boiska: do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, powiększyliby skate park w parku Marcinkowskiego. Zależy im na lepszym oświetleniu miasta, zwłaszcza Starego Rynku, ale nie poprzez stawianie kolejnych latarni, a artystyczne rozwiązania: takie oświetlenie budynków, by wydobyć z nich to, co najpiękniejsze. Widać u autorów fascynację modernizmem - gdy proponują rozbudowę sieci drogowej, jednocześnie jednak opowiadają się za rozwojem stacji roweru miejskiego, a także, podobnie jak seniorzy, chcieliby jeździć po Poznaniu i okolicach pociągami. Wspominają o konieczności budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Proponują też drobne, choć efektowne rozwiązania, takie jak umieszczenie flag z herbem Poznania na latarniach przy reprezentacyjnych ulicach.[...]

Gazeta wyborcza

 Zachęcamy do zapoznania sie z nagrodzoną pracą