Original

Magia chemii


W środę, 20 kwietnia, Chemiczna Klasa Akademicka IId brała udział w XIX Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pierwszym punktem programu był wykład „Magia wody”, podczas którego oprócz dokładnego omówienia roli i funkcji wody w przyrodzie możliwa była degustacja wód z różnych zakątków Polski.

Po zakończeniu tego wykładu rozdzieliliśmy się, biorąc udział jednocześnie w zajęciach z perfumiarstwa oraz oznaczania glukozy i cholesterolu we krwi. Ponownie spotkaliśmy się na kolejnym wykładzie, noszącym tytuł: „Chemia koloru, kolory chemii”, prowadzonym przez dra hab. Błażeja Gierczyka. W pasjonujący sposób opowiadał on o zagadnieniu barwy związków chemicznych, a swoje wywody obrazował widowiskowymi doświadczeniami.

Na zakończenie dnia ponownie rozeszliśmy się, część z nas udała się do laboratorium syntez organicznych, aby wysłuchać tam prelekcji na temat pracy w takim laboratorium. Druga, mniejsza grupa w tym samym czasie słuchała wykładu na temat nanowłókien węglowych.

Po całym dniu spędzonym na intensywnej nauce z ulgą opuściliśmy mury Wydziału Chemii, jednak z pewnością niebawem tam powrócimy.

Zobacz zdjęcia >>>