Original

Mistrz Ortografii VIII LO '2016


W tegorocznych zmaganiach z ortografią jezyka polskiego najlepszy okazał się Bartosz Romanowski z kl. 2C FKA, który wywalczył tytuł Mistrza Ortografii VIII LO.

Laureatem II miejsca został Miłosz Książek z kl. 2D ChKA (popełnił tyle samo błędów ortograficznych, co zwycięzca, rozstrzygnęła interpunkcja), natomiast laureatką III miejsca została Katarzyna Stelmach z kl. 1G EKA.

Serdeczne gratulacje!

Poniżej tekst dyktanda finałowego:

Przebrnąwszy grząskie chaszcze, ściszając głos, zażywny Słowianin Żegota ściął łan pszenżyta. "Trzeba by wziąć się za chiromancję, nie harować półlegalnie" - pomyślał. "Przejdę na zawodowstwo, dość tej chałtury. Chociaż dwuipółgodzinny wykład o zasadach bhp/BHP nie wciąga. Ja to mam pański krzyż" - jęknął z cicha.

"Jako Europejczyk nie zapomnę heroicznych czynów Romualda Traugutta, ale należałoby także, jak mawiał Wolter/Voltaire, uprawiać swój ogródek. Ciągną się w nim przecież grządki pożytecznych jarzyn: oberżyna przy rzeżusze, biało-czerwona rzodkiew przy jasnozielonym ogórku, a na horyzoncie bakłażan. Warto by też poćwiczyć trochę skoków w dal i wzwyż. Może zakwalifikuję się na tegoroczne XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro". Takim marzeniem zakończył Żegota swe rozważania.

 

Wręczanie dyplomów finalistom klas I

A w tle aktorzy Proscenium