Original

Etap centralny XLV Olimpiady Biologicznej


W czasie ferii zimowych, na Wydziale Biologii UAM odbyły się Zawody Okręgowe XLV Olimpiady Biologicznej. Wzięło w nich udział czterdziestu dziewięciu uczestników z różnych szkół, z całej Wielkopolski. Wśród nich aż dziewięcioro to uczniowie Ósemki!
Uczestnicy zmagali się z testem zawierającym 100 pytań, mieli na to dwie i pół godziny. Zakres wymaganych wiadomości i umiejętności wykraczał poza podstawę programową nauczania biologii w zakresie rozszerzonym liceum ogólnokształcącego, mimo to, nasi uczniowie świetnie sobie poradzili.
Aby zakwalifikować się do Zawodów Centralnych trzeba było uzyskać 66 i więcej punktów (na 100).
Wstępne, jeszcze nieoficjalne wyniki mogą być dla nas powodem do radości i dumy, bo aż czworo z nich zostało zakwalifikowanych do Zawodów Centralnych, które odbędą się pod koniec kwietnia w Warszawie.

Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali zakwalifikowani do testu egzaminacyjnego w Zawodach Centralnych XLV OB:

  1. Mikołaj Szoszkiewicz 3f
  2. Jakub Zakrzewski 3f
  3. Paulina Ratajska 3f
  4. Miłosz Siwak 3e


Czekamy z niecierpliwością na oficjalne wyniki, a naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów w czasie eliminacji centralnych!


Warto również dodać, że Tytuł Laureata Zawodów Okręgowych  przysługuje 200 najlepszym zawodnikom w Polsce, którzy uzyskali 58 i więcej punktów. Wśród nich znalazła się nasza uczennica – Alicja Bryszak (3e), której serdecznie gratulujemy sukcesu i wyróżnienia!