Original

Chemik detektywem


20 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się „IV Akademia Projektów Chemicznych". Akademia ma charakter konkursu na najlepsze sprawozdania z pracy badawczej. Tematem przewodnim tegorocznej akademii był „Chemik detektywem".

Ośmiu uczniów z pięciu liceów przedstawiło swoje sprawozdania, które oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Lechosław Łomozik, prof. dr hab. Anna Gąsowska i prof. dr hab. Beata Jasiewicz. Wyłonienie zwycięzców konkursu było dla jury trudnym zadaniem, ponieważ uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani a sprawozdania były różnorodne i bardzo interesujące.

Zwyciężczyniami konkursu zostały Laura Andrzejewska i Natalia Garbarek z I Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie za sprawozdanie zatytułowane „Detektywi na tropie". Wyróżnienia otrzymali Filip Korczyński z XVI LO w Krzesinach  za pracę zatytułowaną „CIA - Kryminalne Zagadki Krzesiny", Szymon Kanikowski z I LO w Poznaniu za „112 twarzy układu okresowego" i Paweł Kucz z VIII LO w Poznaniu za badania nad olejkami eterycznymi.

Po wykładzie wygłoszonym przez Panią prof. dr hab. Beatę Jasiewicz „Daktyloskopia jako jedna z metod identyfikacji osób" ogłoszony został temat następnej akademii „Domowa kataliza".

Zobacz więcej zdjęć