Original

Rakoobrona w VIII LO


16 kwietnia 2015 roku w klasie IF została przeprowadzona lekcja „Rakoobrony” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej mającej na celu uzmysłowienie młodym ludziom, jak ważny jest prozdrowotny styl życia, a szczególnie profilaktyka onkologiczna, która może ustrzec przed nowotworami, a w dalszej perspektywie spowodować spadek liczby zachorowań na raka.
Kampania jest realizowana przez Fundację Rosa we współpracy z Fundacją Onkologiczną DUM SPIRO – SPERO i skupia się na trzech nowotworach: czerniaku, raku płuca oraz szyjki macicy.
Zajęcia w naszej szkole miały charakter warsztatowy, podczas których uczniowie klasy IF wykazali się ponadprzeciętną wiedzą na temat przyczyn zachorowań i zasad profilaktyki chorób nowotworowych.
Obejrzeliśmy również film dokumentalny ( historie trzech osób zmagających się z chorobą nowotworową), który wzbudził wiele emocji oraz skłonił do głębokich refleksji.
Uczniowie otrzymali materiały informacyjne dotyczące sposobów profilaktyki chorób nowotworowych oraz upominki w postaci długopisów, bransoletek i siatek z logo kampanii.