Original

ChKA w VIII LO


 

Nowe perspektywy dla chemii w VIII LO
 
Przeprowadzka „ósemki” z ulicy Głogowskiej na Cegielskiego korzystnie wpłynęła na warunki pracy nauczycielek chemii i przede wszystkim pozwola na doskonalszą edukację chemiczną naszych uczniów.
 
Stara szkoła nie remontowana od lat, bez nakładów inwestycyjnych dysponowała tylko wykładowymi salami chemicznymi i ciasnym zapleczem. Tamte warunki ograniczały ilość pokazów chemicznych. Dzisiejsze jasne i przestronne zaplecze, wyposażone w stalowe szafy z odciągiem, wypełnione po brzegi niezbędnymi odczynnikiami chemicznymi, daje możliwość lepszego przygotowania się nauczycielek do lekcji. Dwie pracownie chemiczne, każda wyposażona w panel środkowy przystosowany do doświadczeń uczniowskich, duży stół demonstracyjny i dygestorium pozwalają na wykonywanie eksperymentów, które do tej pory nie były możliwe. Oprócz wygodnych warunków do codziennych zajęć nasze pracownie dają szanse na prowadzenie kółek chemicznych, w trakcie których uczniowie samodzielnie wykonują doswiadczenia.
 
W piątek 3.X.14 odbyła się pierwsza sesja kółka chemicznego dla uczniów klasy Id ChKA, w trakcie którego entuzjaści chemii nauczyli się odmierzania ściśle określonej objętości cieczy, trudnej sztuki pipetowania z pompką i miareczkowania alkacymetrycznego.
 
                                                                                              Iwona Nowińska-Karoń
                                                                                              Alicja Nowak