Original

Światowy sukces naszego ucznia


 

Z prawdziwą dumą informujemy, że nasz uczeń - Jerzy Szuniewicz z klasy 2C FKA, zajął 3 miejsce w finale tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu International Science and Engineering Fair, w dziedzinie Fizyka i Astronomia, organizowanym przez firmę Intel. Finał konkusu odbył się w dniach 11 - 16 maja 2014 r. w Los Angeles (USA).

Jerzy zaprezentował wyniki swojego projektu badawczego pt. "Optimizing the Process of Single Photons Coupling into Single-Mode Fibers by Using a Genetic Algorithm and Spatial Light Modulation" (Optymalizującja procesu sprzęgania pojedynczych fotonów do światłowodów jednomodowych przy użyciu algorytmu genetycznego i przestrzennego modulatora światła), który wykonał na Wydziale Fizyki UAM, pod opieką Pana dr. Krzysztofa Dobka w Zakładzie Elektroniki Kwantowej i w Centrum Ultraszybkiej Spektroskopii Laserowej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
Przypominamy, że w/w projekt wcześniej zdobył pierwsze miejsce w finale polskich eliminacji 26. Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej i drugie miejsce w finale Międzynarodowego Konkursu Naukowego E(x)plory 2014r.
 
Serdecznie gratulujemy Jerzemu!!!
 
Poniżej link do telewizyjnego wywiadu z udziałem Jerzego
ttp://pytanienasniadanie.tvp.pl/15427324/nastoletni-naukowcy-triumfowali-w-los-angeles