Original

4min4life


Koniec roku szkolnego jest zazwyczaj okazją do podsumowań, wyciągania wniosków i refleksji. Korzystając z tej okazji, chciałabym raz jeszcze odnieść się do niezwykłego projektu wspaniałych dziewczyn.
„4min4life” zrealizowało 7 uczennic; 4 z VIII LO z klasy 1B: Jagoda Janowska, Agnieszka Mańke, Patrycja Wasielewska, Lena Woźniak, we współpracy z trzema koleżankami z innych poznańskich szkół średnich.
Tematyką projektu, zrealizowanego w ramach Zwolnionych z Teorii, jest udzielanie pierwszej pomocy. Dziewczyny w trakcie jego trwania edukowały w tym zakresie ponad tysiąc uczniów z wielkopolskich szkół.
Zwyciężczynie Srebrnego Wilka (najlepszy projekt w województwie) i Brązowego Wilka (najlepszy projekt w instytucji) włożyły wiele serca i wysiłku w swój projekt; organizowały warsztaty, Tramwajady, uczestniczyły w Biegu Motylim (na rzecz Hospicjum Palium) oraz wielu akcjach skierowanych do młodych ludzi i połączonych z działaniami Komendy Wojewódzkiej Policji.
Koniec projektu nie oznaczał dla dziewczyn końca działań. Mogliśmy podziwiać je w akcji podczas szkolnego Dnia Sportu. Zaraz potem wzięły udział w Tramwajadzie. Po raz kolejny z policjantami z KWP uczestniczyły w akcji promującej bezpieczeństwo podczas wakacji, udzielanie pierwszej pomocy, a także promując życie wolne od narkotyków i dopalaczy. Dzień poprzedzający zakończenie roku szkolnego był dla tych fantastycznych dziewczyn niezwykle intensywny w działania, co miałam okazję obserwować. Oprócz tego, jako opiekun, uczestniczyłam jeszcze w kilku przedsięwzięciach tej grupy projektowej, co dało mi okazję, aby zobaczyć zespół w działaniu. Mogłam przyglądać się, z jakim zaangażowaniem i profesjonalizmem uczennice wykonywały działania ratunkowe, komunikowały się z osobami wspomagającymi ich projekt: partnerami i sponsorami.
Dziewczyny jesteście wspaniałe, niezwykłe i robicie fantastyczną rzecz, pokazując innym jak ratować życie.
Gratuluję Wam pomysłu na projekt, jego realizacji oraz wysokich wygranych w V edycji Zwolnionych z Teorii.
Koordynator Zwolnionych z Teorii w VIII LO
Dorota Koźlik

Dziękując za możliwość uczestniczenia w Waszych działaniach, załączam kilka wspominkowych zdjęć z prywatnej kolekcji.