Original

20 marca - Dzień Przedsiębiorczości


Koniec roku szkolnego jest dobrym momentem do podsumowania tegorocznej XVI edycji  Dnia Przedsiębiorczości. W inicjatywie, pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej, wzięło udział 52 uczniów naszej szkoły.
Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

  • odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym przez siebie miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Aleksandra Oto, wyróżniona w ubiegłorocznym konkursie: „Jak dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe”, tak wypowiedziała się na temat tego przedsięwzięcia:

„Dzień Przedsiębiorczości to jedyny taki czas w roku kiedy możemy spełniać nasze marzenia odnośnie do przyszłego zawodu, który pragniemy wykonywać. Swoje jednodniowe praktyki odbyłam w Szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu na Oddziale Ginekologii i Położnictwa. Tam pod okiem przesympatycznych i otwartych na potrzeby innego człowieka specjalistów poznałam tajniki pracy lekarza - od wykonywania zabiegów np. histerioskopii, przez opiekę nad noworodkami, wykonywanie badania USG, po przyjmowanie porodów. Miałam zaszczyt jako obserwator uczestniczyć w chwili przyjścia na świat jednego z dzieci - przeżycie nie do opisania.
Myślę, że taka inicjatywa jak „Dzień Przedsiębiorczości" pozwala młodym ludziom upewnić się, czy wymarzony zawód podoba się im od strony „praktycznej". Czas spędzony w wybranym zakładzie pracy jest fantastycznym urozmaiceniem codziennej, szkolnej rutyny. Możliwość nauki tego, czemu chcę się poświęcić bardzo mnie zmotywowała do dalszej pracy, aby móc zostać wymarzonym lekarzem i pomagać innym ludziom.”

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do tegorocznej edycji Dnia przedsiębiorczości dziękujemy. Już dzisiaj zapraszamy pozostałych uczniów do zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie w  roku szkolnym 2019/20.