Original

Konkurs o Dniu przedsiębiorczości


 Wiktoria Nogalska (kl. 2E) została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu: 

„Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.”
 
9 marca 2018 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości .
W 2017 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło prawie 36 tysięcy uczniów z 630 szkół oraz 36 tysięcy wolontariuszy z ponad 12 tysięcy firm i instytucji. We wszystkich edycjach programu wzięło udział 553 885 uczniów. 
Dlatego z wielką radością przyjęliśmy informację o tym, że to uczennica naszej szkoły, Wiktoria Nogalska z kl. 2E, została laureatką konkursu w kategorii praca pisemna. Wiktoria tak opisała swoje doświadczenie z Dniem przedsiębiorczości: „... Miałam możliwość zobaczenia na własne oczy profesjonalnego sprzętu monitorującego funkcje życiowe pacjentów, mogłam uczestniczyć w porodzie przez cesarskie cięcie. Teraz wiem, że moim celem i powołaniem jest pomoc potrzebującym i ratowanie ludzkiego życia...” 
Podczas Gali przyznawane były nagrody dla najaktywniejszych szkół, firm i instytucji, a także najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz uczniów. Wiktoria odebrała swoją nagrodę – tablet z rąk Pani Anny Zalewskiej, Minister Edukacji Narodowej.  Gratulujemy.
Gala zainaugurowała 15. edycję Dnia przedsiębiorczości, do udziału w którym serdecznie Was zapraszają koordynatorki akcji w VIII LO: Aleksandra Radziszewska i Dorota Koźlik.
 
Mam nadzieję, że uczestnictwo w projekcie, 21 marca, pomoże Wam zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Zachęcam Was także do gromadzenia zdjęć, filmików czy wywiadów z miejsc Waszych praktyk. Może także zechcecie wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.” Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z Dniem przedsiębiorczości. Namawiamy do wchodzenia na fb na stronę „Przedsiębiorczość po godzinach w VIII LO”.