Original

Mecz matematyczny


źródło: Poznańska Fundacja Matematyczna

12 czerwca na WMiI w Poznaniu, odbył się  międzyregionalny mecz matematyczny Dolny Śląsk - Wielkopolska.

Mecz rozegrały pomiędzy sobą:

  • reprezentacja I LO im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie  - zwycięzca tegorocznej, XIV edycji  Dolnośląskich Meczów Matematycznych
  • drużyna z VIII LO im. Adama Mickiewicza  w Poznaniu - zwycięzca II edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych (2014).

Broszura pomeczowa znajduje sie tutaj.


Drużyny wystąpiły w składzie:

I LO  w Głogowie:

Paweł Kukła – kapitan, Jakub Binkowski, Marcin Cymbalak, Łukasz Dutka, Filip Dyba, Wiktor Garbarek, Marta Głowacka,  Michał Grzesiński, Damian Przywara, Aleksandra Rzeszowska. W rezerwie:Grzegorz Adamski, Piotr Kuchnicki.

Opiekunowie mgr Janina Płaskonka Fietkowska, mgr Krzysztof Kozak.

 VIII LO  w Poznaniu:

Mieczysław Krawiarz - kapitan, Jerzy Batygolski,  Tomasz Dzięcioł, Marcelina Gorzelana, Piotr Janiszewski, Piotr Jaworski,  Agnieszka Piechocka, Janusz Szymkowiak,  Monika Wnuck - Lipińska, Tomasz Wojciechowski.

Opiekunowie: mgr Agnieszka Wanot, mgr Joanna Politarczyk.

Mecz wygrała reprezentacja VIII LO w Poznaniu. Gratulujemy zwycięskiej drużynie i jej opiekunom !

Wynik meczu VIII LO 38 pkt. - I LO Głogów 23 pkt.

Dziękujemy bardzo  drużynie z Głogowa, za konstruktywną rywalizację i wspólną zabawę połączoną z nauką, a opiekunom za przybycie i opiekę na zawodnikami.

Serdeczne podziękowania należą się też jurorom  studentom i nauczycielom: Patryk Jankowski (Poznań), mgr Janina Płaskonka-Fietkowska (Głogów), mgr Joanna Politarczyk (Poznań),  Michał Żłobicki (Wrocław),  organizatorom z Wrocławia i Poznania, a także tym wszystkim,  którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu i organizacji meczu!

Specjalne podziękowania kierujemy  do Fundacji Matematyków Wrocławskich, w której narodziła się inicjatywa zorganizowania tego meczu i która pomagała w jego przygotowaniu i przeprowadzeniu.

Mecz matematyczny challenge: Dolny Śląsk - Wielkopolska dofinansowało Miasto Poznań w ramach projektu Matma jest super oraz Poznańska Fundacja Matematyczna.

Zadania z meczu zamieszczamy tutaj.